justinrodas justinrodas
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 pens for $8.99.
25 pens for $19.75

Respuesta :

abd772002 abd772002
  • 15-01-2021

What is the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link
Gamer6575
Gamer6575 Gamer6575
  • 15-01-2021

Answer:

so you need to find the cost of one pen, which ever is cheaper pick that one

Answer Link

Otras preguntas

If T is the midpoint of SU,Find x
What is the latitude and longitude of Colorado (CO) * 39*N 105*W 41 129*W 119*N 43*W O 121*N 41*W
What early concept of cells was eventually disproved as a result of the research that led to the development of cell theory? A. The shapes and sizes of cells ar
Which word best describes the mood of this excerpt? Read the excerpt from "The Evacuation." Though it was hard to stand up to all those grown ups, 1 knew I had
219 students went on a field trip. Four buses were filled and 27 students traveled in cars. How many students were in each bus?
What is the formula s = dt used to calculate?
Explain why some people think that indirect sunlight will not cause skin damage.
This week you will explore the wonderful world of descriptive statistics. You may not have noticed how often you. are presented with statistics in the media and
5:12 How is the product of 2 and -5 shown on a number line? c. O Mark this and return Save and Exit Next Submit
Solve and reduce if possible. 5/12 - 7/8