ZTayla
ZTayla ZTayla
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

00:00
Mr. Herr pays $9 for 2.5 pounds of chicken at the grocery store. What is the cost per pound?

Respuesta :

overwatchkid488 overwatchkid488
  • 15-01-2021

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Match each space mission with the correct milestone. 1. first animal in space Apollo 11 2. first person in space Sputnik 2 3. first person on the moon Saly
GIVING BRAINLIEST What was Stalin’s Social influence?
Christian teachings helped influence the Declaration of Independence by promoting the ideathat truth is self-evident.that people are equal.that happiness is wor
Let f(x)=-2x-1 and g(x)=x^2-3 Find (f○g)(1)
An object that can be easily formed into any shape is​
the fourth goal of foreign policy
-4x + 2 > 26. O A. x> 6 O B. x < 6 O C. x>-6 O D. x<-6
which eukaryotic cell-cycle event is missing in binary fission?
Please Evaluate this equation
se trouve au milieu du lac. O La valise O Le bagage O La vague L'île