pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

A 4000 kg truck is parked on a 7.0° slope. How big is the friction force on the truck?
PLEASE HELP!! Read the excerpt below and answer the question. HEDDA: It gives me a sense of freedom to know that a deed of deliberate courage is still possible
Please help?? "We hold these truths to be self-evidence; that all men are created equal; that they are endowed by their Creator with certain unalienable rights;
Need this translated in french asap please !!!!! Last week was lots of fun. On Monday I attended class and did my homework then left for the beach with friends
Ground state electron configuration for element V
A data value is considered​ _______ if its​ z-score is less than minus2 or greater than 2.
What can you do to help support your own mental health and physical health?
2. How do demographic factors affect the way people in the United States view political questions? List three factors, and give examples of opinions they might
Which of the following statements is false? A. The First Agricultural Revolution led to the birth of settlements and early civilizations. B. The Second Agricult
Which of these phrases best summarizes the mission of the Convention on Biological Diversity?