litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Critical Thinking and the Nursing Process 1. Based on Maslow's hierarchy of needs , which of the following nursing diagnoses has the highest priority ? A. Knowl
how were governments efforts at regulating business driven by the public?
28. SAND A home improvement store sells bags of sand, which are labeled as weighing . The equipment used to package the sand produces bags with a weight that is
the speed of sound is approximately 720 miles per hour at sea level. At this rate, how many feet does sound travel in 20 seconds?
About 250,000 people of a certain community live in the country. Of that number, 73,910 live in state A and state B. The number of people of that community in s
what is the purpose of school/ education in your opinion?
In the figure, lines m and n are parallel. If m2697°, what is m<5?
Determine the value of P and Q in the following sequence.1, 4, 9, P, 25, 36, Q, ...​
Solve x² + 2x - 15 = 0.​
Which statement best describes the intended effect of appealing to both emotion and logic in this passage? The appeal to logic builds upon the appeal to emotion