madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Parties at the state level have less power than at the national level because
the capacity of which energy system is most enhanced in response to a regular endurance training program a) phosphagen system b) aerobic glycolysis c) anaerobi
PLZ HELP! IN DESPERATE NEED OF HELP! Thx! Remember to SHOW ALL OF YOUR WORK! Also, please make it clear which problem is which when showing your work! Thx so mu
please help me ill mark brainliest
The lowest tier of the federal court system is the:
If a mutation occurs such that photosystem i no longer functions as efficiently as it should, what might be most directly affected
The tank for a car holds 18 18 gallons. The gasoline gauge shows the tank is 1 3 13 full. How much gas is still in the tank? Give your answer as a whole numbe
At approximately what temperature can helium fusion occur?
if a number cube is tossed once which of these is the most likely outcome one, 3, a number greater than 1, or number less than 3.
Which type of rice will remain firm and separate when cooked properly?