moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

What is transamination? who is weegy? who is martin lurther king? who is tom cruise?
2.0 is???? times greater than 0.002
what is negative square root 1.69
In which country was apple founded US or Canada
Which best describes the conflict and resolution between Achilles and Agamemnon?
Augustin de Iturbide was able to declare independence from Spain while also proclaiming himself emperor in part because A-he came from a family of peninsulares.
Time changes everything. plot or theme
Imagine visiting a foreign nation and having to resolve a minor issue with your passport and travel plans. If someone told you that you had to travel five hour
What is an audiometer used for? Neurosis is defined as
describe what effect antitrust laws have on the consumer and the producer when these laws break up a monopoly.