ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Sales of woolen clothing usually increase during the winter season and decline thereafter. this is an example of ________ demand.
two liquids are poured into two cups. Cup A contains a colorless, odorless liquid. Cup B contains a colorless liquid with a strong odor. An ice cube floats in C
Which type of vessel changes most to regulate resistance to blood flow. why?
Tools such as ______ help the firm focus on its core competencies as the source of its competitive advantages.
Help Please need help
Geometry help, will give brainliest. The choices for both are SAS, ASA, AAS, and CPCTC. Help please
What are two strategies that Wu Zhao used to strangthen her political authority
The cost y of renting a car for x days is 10.99 for each half day what is the cost per day of renting a car
This type of catastrophic event occurs in weak, geologically young rock and soil. As a result of the weakness in the rock, the vibration of earthquakes can rapi
someone help me with these questions plz