chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

what is the slope intercept form of (0,2)(-3,7)​
how do i find the slope of the line​
How was the manorialism both a political and economic system?
Which of the following abbreviations is used to document cases in which the cause of a patient's symptoms are unknown? UTI FUO URI FBOA
Which of the following are products in the process of photosynthesis?
Sin(cosx) = 1 solve for x
Which equation is equivalent to 2 4x = 8x-3
Can someone list the amount of numbers that have a GCF of 7 and a product of 490?
How many cells make up the human body?!
A liquid mixture of water and alcohol has a density of 900kg/m3. find the mass of alcohol in one litre of the mixture​