jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Karyn proofreads 15 pages in 2 hours for $40. What is her proofreading rate in pages per hour?
Which is an example of hypothetical evidence? A: Most politicians hire professional speech writers to prepare what they say. B: In his latest speech, Mayor John
knowing the latitude of a location would be most helpful in determining
In 5 to the 7th power what is the 5 called
how does natural selection affect animals
Which process could a forensic scientist use to analyze a DNA sample from a crime scene to identify a criminal?
Birds have a keen sense of _____ and rely on this sense the most.
how does the engraving tell a different story from the above description of the boston massacre
The _____ language was spoken in Egypt. Latin Egyptian Coptic Meroitic
A keyboard that cost $475 is marked down 15% for a sale. How much is the savings?