Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

What was the most controversial claim in arthur jensen's article how much can we boost iq and achievement?
Carbon. We are carbon-based life forms. Carbon cycles between Earth's spheres. When viewing the Earth as a system, theatmosphere, lithosphere, hydrosphere and t
How far is the sun from earth
Who believed in a loose interpretation of the constitution
Do you get points off your SAT test for not answering the question? I know you don't get points taken off by getting a answer wrong but if I don't answer the qu
Where are the instructions for our traits located?
The graph shows the population of deer for the past 5 years. what is the approximate difference in the growth rate of the two populations?​ WILL GIVE BRAINLIEST
(SHOW YOUR WORK) pleas help
explain how similar triangles ABC and dbe formed by the graph, dashed lines, and x axis are similar in relation to the numbers of pens purchased and the cost.​
read this passage: Which excerpt from the text best shows that the passage uses a sequential pattern