Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following comparisons is true? 24,762 = 24,662 335,989 > 335,998 454,909 887,012
What is the value of X?
What happens when a sodium ion is attracted to a chlorine ion
Peppered moths use the adaptation of camouflage as protection from predators. They may have a variety of colors or shades, but before the Industrial Revolution,
Ben is 4 times as old as Ishaan and is also 6 years older than Ishaan.
Which one of the following methods is the least effective for measuring body fat? A. The Bod Pod B. Underwater weighing C. Bioelectrical impedance an
Factor the polynomial. x^3 + 3x^2 − 8x − 24
Can someone please help me on this one?
Is there a different between Energy and Energy-rich ? If yes, tell me the difference and if no, tell me why not ? Thanks
Why is 1/2 of 2 equal to one whole