pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

At birth, babies can detect _____ of the contrasting sounds in _____.
which of the following is a function of the atmosphere?
How are the landforms of eroupe both an advantage and a disadvantage to life in europe?
At what point is it helpful to take a break, then return to the essay with fresh eyes? A. Between deciding on a topic and writing the thesis B. Between
What are the 3 island groups of the caribbean?
As light from the sun travels to Earth much of the energy the light waves are carrying is lost before the wave reaches Earth. True False
what is (n4+18n3+36n2)÷9n2
Helpneedbamswrrs idk what to do
Please help me with this one and I will thank you
What is the spinning rotation of a planet from east to west called?