lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for when k= 1/6
Cindy and her friends ride in a bike race. Each of the 6 members of her team rides an equal part of the 24-mile course. The equation ___________________________
In an election, Stella gained 28416 votes out of a total of 38400 votes. Write 28416 as a percentage of 38400. What would be the answer?
What are the components of a persuasive essay?
Compounds serve as the foundation for all forms of matter. True or false?
The county cleared this path and paved it with packed gravel, so they would have a peaceful place to hike and bike. Which of the following alternatives to the u
Why can't you see individual atoms with special tools?
Evaluate: 8×6+(12-4)÷2​
if a an object with a mass of 10 kg (m = 10 kg) is moving at a velocity of 5 meters per second (v = 5 m/s) what is the kinetic energy it has
Which of the following describes the relationship between antiwar protesters and the silent majority during the Vietnam War? A. The silent majority disagreed wi