mahimaaa
mahimaaa mahimaaa
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 25 fl. Oz. Of detergent or 12.60 for 90 fl. Oz. Which is the better buy?

Respuesta :

emmatrejo
emmatrejo emmatrejo
  • 11-02-2021
3.75 for 25 because its 6.66666 instead of 7.14
Answer Link
tuckangel6
tuckangel6 tuckangel6
  • 21-02-2021
12.60 for 90fl I think
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP! what shape is symmetry ?
which of the following is an example of how the president can influence the actions of congress A. appointing a federal judge B.overriding a veto c.calling a sp
Which word means prior to the war prewar postwar interwar intrawar
3(23−2v)+3v=48 what is v?
Which of the following three situations is least likely to occur at the same time as the other two situations? Why? 1) Real GDP is less than potential GDP. 2) A
can u pls help me with this question ​
after 1 1/2 hours Chris had collected 1/4 cup of water what is the rate in cups per hour
A body paragraph will contain multiple reasons in support of the thesis statement. true or false
At a local fitness​ center, members pay $8 membership fee and ​$4 for each aerobics class. Nonmembers pay ​$5 for each aerobics class. For what number of aerobi
please i need help with this question is on image