akeelaneason031 akeelaneason031
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the sum of $5.50, $13, and $6.50?
O A. $12.13
B. $13.30
C. $24
D. $24.50
E. $25

Respuesta :

ixceey21 ixceey21
  • 11-02-2021
The answer is $25. Your going to add 6.50 and 5.50 Bc they have decimals. Then that sums up to $12.00. And $12.00 plus $13.00 is $25.00.
Answer Link

Otras preguntas

A 5-pound bag of oranges costs $22.40. What is the price per ounce?
An automobile manufacturer produces and sells the Energy-Saver Car in North America. It also produces and sells the Smart Little Car in China. In North America,
Write x2-8+13=0 in the form (x-a)2=b
* 48, (I) Two earthquake waves of the same frequency travel through the same portion of the Earth, but one is carrying twice the energy. What is the ratio of th
Blue's berry farm charges Percy a total of 24.75 for entrance and 2.5 kilograms of strawberries.The entrance fee 6$and the price for each kilogram of strawberri
word and translation pls spanish speakers
A passive social media strategy example is a brand taking part in everyday conversations about its industry. Group of answer choices True False
Which group of people holds that the teachings of the Bible are infallible and that the scriptures are to be taken literally?
Write a Java program to calculate and display the following: 1. the dollar amount paid for the shares 2. the dollar amount of the shares sold 3. the total trans
The drag force pushes opposite your motion as you ride a bicycle. If you double your speed, what happens to the magnitude of the drag force? a.The drag force go