iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

give an example if a linear equation in one variable with infinitely many solutioms. Explain how you know it has many solutions.
In 2009, Florida suffered more __________ fatalities in traffic collisions than any other state except California. A. pedestrian B. bicyclist C. child D. None o
Lou’s board games are all on a shelf with a length of 30 inches, a width of 12 inches, and a height of 14 inches. If his games take up half of the shelf, which
What is the prepositional phrase in this sentence? Humans and animals enjoyed the lazy pace of life there. Question 2 options: life there. the lazy pace Humans
assume that ABC=PQR which of the following congruence statements are correct
Suppose LMN=PQR Which congruency statements are true
the surface areas of two similar figures are 36 in2 and 49 in2 . if the volume of the smaller figure is 648 in3, what is the volume of the larger figure?
During a warm-up, after your muscles are warm, you need to follow up with some _____. A. Cooling B. Stabilization C. Stretching D. Ba
"all I gotta do" by Nikki Giovanni all I gotta do is sit and wait sit and wait and its gonna find me all I gotta do is sit and wait if I can learn how
Marriage is what type of legal arrangement? tort contract guardianship agreement prenuptial agreement