iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

† This statement is false a. A high value on romantic love is unique to the United States b. Friendship and love share many characteristics c. Heterosexuals, ga
The number of words per page in a certain book is normally distributed with a mean of 340 words and a standard deviation of 20 words. Approximately what percent
Where does the largest percent of water exist on Earth?
how do you say Compare and contrast the differences and similarities of the components or cultural codes that lead to " eating as a family ". He talks about cul
You're a partner at O'Leary, Ford, and Bradley Legal Services, and one of your responsibilities is to get new business for your law firm. You've heard from a fr
Which agent of erosion most likely moves sediments in a sand dune? * 1)Wind 2)Running water 3)Glaciers 4)Wave action
What leads the author to conclude that the Soviet Union can only be known as a police state?
Solve for x in the following: X^2 + 10x + 29=0
Scholastic Furniture, Inc. manufactures a variety of desks, chairs, tables, and shelf units that are sold to public school systems throughout the Midwest. The c
I need this answer asap!!!