Seudónimo Seudónimo
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me out pleasee

Can someone please help me out pleasee class=

Respuesta :

kosukeruki
kosukeruki kosukeruki
  • 12-02-2021

Answer:

AA only

Step-by-step explanation:

A= Angle

S= Side

Both triangles only have 2 angles so it's AA (angle angle)

Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
I really need help with #4
Solve the following systems of linear equations using any algebraic method. If possible, check your solution. 8x-6y=12 12x-9y=18
wich of the following is a theme that frequently appears in anton p chekov's work? a-life meaninglesnes b-the power of love c-destructive humor d-emotional depe
What was one reason freed slaves migrated to western territories?
WILL GIVE BRAINLIEST A zoo train ride costs $3 per adult and $1 per child. On a certain day, the total number of adults (a) and children (c) who took the ride w
How to tell if an expression is a polynomial?
The distance that light travels in 1 second is 186,000 miles. How far will light travel in 1 year? (There are approximately 31,500,00 seconds in 1 year. ) chang
The solar system formed from the ? A. collision of two massive stars. B. grouping together of asteroids. C. collapse of an interstellar cloud. D. explosion o
Use the change of base formula to compute log46 . Round your answer to the nearest thousandth.