homeworkistuff
homeworkistuff homeworkistuff
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show you calculations.

A: 4-pack of paper towels for $7.56

B: 10-pack of paper towels for $18:00

Respuesta :

PatelNeilC PatelNeilC
  • 12-02-2021
The calculator b is the better buy
Answer Link

Otras preguntas

solve each system of equation by graphing 3x-5y=15 y=2x+4
Use a power of ten to estimate the product. 9 × 82.4
what jaundice means? " vocabulary"
Correct Read the following sentence, My dad refuses to drink coffee from the same mugs that my mom uses for tea. What is the function of the underlined word in
Selena reduced the time it takes her to run a mile from 8 minutes to 6 minutes. What was Selena's percent decrease in the time it takes her to run a mile?​
Find the Slope of the line. m =
PLEASE I NEED ANSWER FAST!! I WILL MARK BRAINLIESTDrag the tiles to the boxes to form correct pairs.Use the Hertzsprung-Russell diagram to determine which condi
Which is the closest synonym for the word sustenance? А merchandise B prescription с nourishment D revenue
PLEASE ANSWER ASAP !!!!!
English Help Please Explain Your Answer Marking brainliest if it's correct. it's about spelling ... which word is used incorrectly In the text​