chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP FASTTT THANK YOUUUU In the late spring of 1863, the Civil War was into its third year. Confederate General Robert E. Lee's army had just defeated a
Which of the following statements about Benedict Arnold is true?
Explain why the function h(x) = (x ^ 2 + 11x + 28)/(x ^ 2 + 8x + 15) is not continuous at x = - 5 .
What did most of the powerful African kingdoms have in common? Select all that apply.
Help? Just need help to answer this last question
Jane gets bitten by a mosquito. Through the bite, she can become infected with an organism carried by the mosquito. What role did the mosquito play in the chain
if √3πhin²³=kangaroo, and zebras and bees look alike, and "it isn't" and "it's not" are the same words contractionalized in a different way, then why are banan
Lukas graphed the system of equations shown. 2x + 3y = 2 y = A system of equations. 2 x plus 3 y equals 2. y equals StartFraction one-half EndFraction x plus 3
What effect did the Germanic invasions have on Western Europe
Find the equation of the circle that has a diameter with endpoints located at (-3,6) and (9,6)