yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the two figures below are not similar. Use complete sentences and provide evidence to support your explanation.
what is the effects of fats​
Vector u has its initial point at (-7, 2) and its terminal point at (11, -5). Vector v has a direction opposite that of vector u, and its magnitude is three tim
Enrique earns 10 points for each question that he answers correctly on a geography test. Write an equation for the number of points, y, Enrique scores on the te
What is this and how do you do it? I’m confused...
Imagine you're at the beach one day, and suddenly you notice all the water has disappeared from the shoreline, exposing a longer stretch of beach as far as you
Given: △ABC, D∈ AC m∠ABC=m∠BDA AB=2, AC=4 Find: AD and DC
I need to write a 5 paragraph Persuasive Essay
which action occurs at diverrgent plate boundaries? a - metamorphic rock formation b - seafloor spreading c - mountain building d - rock strata formation
Can someone explain this to me my teacher did not explain how to do these problems well.