jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cyclist bikes at a constant speed for 21 miles. He then returns home at the same speed but takes a different route. His return trip takes one hour longer and
-5x^2 (7x^2-3x^3)= I'm lost
True or False: Homes only use natural gas and oil for heating?
Humayun was the only Mughal emperor to lose his throne and then get it back.
what is the mass of a cannonball if a force of 2,500 N gives the cannonball an acceleration of 200 m/s
What statement is true regarding flexibility
The ski team has a race in 3 hours and it is 120 miles away. The team drives 50 miles each hour. Will they arrive at the race on time?
Angles A and B are supplementary. Angle A has a measure of 80°. What is the measure of angle B? The measure of angle B is
What is the purpose of understanding the makeup of your audience? to see how many readers enjoyed your work to research your topic more extensively to learn wha
How did printing press change the world? short answer