makaylaagoode
makaylaagoode makaylaagoode
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

Christine buys candy that costs $4 per pound .
She will buy more than 6 pounds of condy,
What are the possible amounts she will spend
on candy

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 14-02-2021

Step-by-step explanation:

4x6=24 so she will spend

y >= 24

Answer Link

Otras preguntas

What is the intersection of the given lines?AB and EB​
what is salivary gland? tell its functions.
Solve for x: LaTeX: \frac{1}{x}=\:66.54. Report your answer to 4 significant figures.
What is the significance of each of the following in the study of astronomy: (a) Dark Matter (b) 21 cm Radiation (5 pts) Describe the overall structure and m
Decompose the rectangle along the diagonal and recompose the two pieces to make a different shape. How does the area of this new shape compare to the area of th
The atomic number of an atom is the number of ____? A.Protons and neutrons B.Neutrons C.Electrons and neutrons D.Protons
A 3-gallon container of laundry detergent costs $20.76. What is the price per quart?
If 12.5 mL of 0.200 M NaOH was used to reach the equivalence point for in the titration of 25.0 mL of unknown weak acid, HA, the concentration of HA is a. 0.050
Read Ahmad's argument in favor of changing the minimum driving age from 16 to 15. What is the best evaluation of Ahmad's reasoning? It is illogical because it r
In a baseball league consisting of 12 teams, each team plays each of the other teams twice. How many games will be played? There will be games played. Enter you