yanababy120113 yanababy120113
  • 15-02-2021
  • Health
contestada

Rice is 0.71 a pound one batch of friends chicken of 7lbs of rice . How much rice each batch cost

Respuesta :

sieairah
sieairah sieairah
  • 15-02-2021
Each batch would cost $4.97.
Answer Link

Otras preguntas

Write a Java program that has a static method named range that takes an array of integers as a parameter and returns the range of values contained in the array.
The War of 1812 was a CAUSE of (or led to) the Industrial Revolution. True or False Pls help
WILL GIVE BRAINLIEST anitas and caseys bills do not vary from month to month. anita pays 80 more than casey does each month. over the course of 4 months,their c
name the basic principle on which generators work.​
-find and correct the mistakes.Two of the sentences are correct. 1. Are you writting your essay at the moment? 2. She doesn´t have her books with her today? 3.
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Write an equation that you can use to find the value of x. Perimeter of triangle: 16 in ANSWER 3x
(a) दिइएको समबाहु त्रिभुजको क्षेत्रफलपत्ता लगाऊ।Find the area of the givenequilateral triangle.If it is equilateral and 5 cm. Ans: 13 cm​
Callie read the following information on the NASA website while researching for a report on Mars. NASA’s senior Mars rover, Opportunity, is examining rocks at t
shawn wants to buy some CDs to each cost $14 and a DVD that costs 23. He has $56.