anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

How does the author develop the key ideas in this passage.
Which strategy is Lexi using to avoid conflict on social media if she pauses to think about what led a commenter to say something angry and hurtful? A. Addressi
Question 4(Multiple Choice Worth 10 points)[03_03]"O heavy lightness! Serious vanity!" is an example ofsimileoxymoronmetaphorhyperbOLE
a soccer coach is buying uniforms for his team and has a budget of 1,650. there are 25 players in the team and each player would receive one jersey and one pair
What are two ways the brain can be manipulated
Translate this sentence into an equation. The product of 4 and Rick's height is 52. Use the variable r to represent Rick's height.
what is 6/12 in its simplest form
In order to compensate for an expected future decline in the Japanese yen relative to the U.S. dollar, the interest rate in Japan must be ______ the interest ra
Trevor paid a total of $1.08 in fines for an overdue library book. If the penalty for overdue books is $0.09 per day, how many days late was the book?
I really am stuck any help?