darlalucas18
darlalucas18 darlalucas18
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?

Respuesta :

tlwomack24
tlwomack24 tlwomack24
  • 02-03-2021

Sandy's $8.50 been on the deli counter.

Answer Link
cantubresella
cantubresella cantubresella
  • 02-03-2021
$8.50.....................
Answer Link

Otras preguntas

Can Someone Help Me With This Problem Please​
what are nutrients the Venus flytrap use and need
A flexible container holds 1.50 moles of air and is currently expanded to 13.5 L in volume. What is the volune of the container if the number of moles of air is
What is the molecular geometry of the sulfate ion, SO42−? bent tetrahedral trigonal planar trigonal pyramidal
a store sells paper towels in different size packs. A pack of 6 rolls costs $1.50. A pack of 9 rolls costs $2.70. A pack of 2 rolls costs $0.75. Which pack has
-9r 5 is greater than or equal too 10 r
Have you ever suddenly lost the ability to do something? Maybe you were injured or sick, or missing something you needed. How did you feel about the situation?
How many outcomes are possible in this control structure? forever OA. Three OB. Four O c. One C. OD. Two if is A button pressed then set background image to
What is the solid geometric shape formed by a mineral? 1) rock 2) ore 3) crystal 4) sediment
"Turn off the torch!" I hissed into my headset. "Everyone will spot us!" I felt my pulse quicken as we moved into the dark clearing. "Every elf and bounty hunte