lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
Rico is making4 batches of mexican rice. each batch needs 2/3cup of corn. He only has a1/3-cup measure.How manytimes must Rico measure 1/3cup of corn to have en
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
Newtons third law of motion is also known as the law of ?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
Why were the 1920's considered the best and worst of times?
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
how is the expression of sex linked genes both  similar to and different from the expression of autosomal genes?
What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?