QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

Explain the concept separation of powers
Please help me answer this question
What is the main reason this e-mail is not appropriate for a formal purpose? while the e-mail contains a proper salutation and closing, the language in the body
Which of the following best explains a social change that came about as a result of the Montgomery bus boycott?
Part A: Describe two types of transformations that can be used to transform f(x) to g(x). (2 polnts) Part B: Solve for k in each type of transformation. (4 poin
What stimulates the secretion of parathyroid hormone from the parathyroid gland?.
Control group is important for scientific study ? and why ? ​
binod always _ talking about Nepal.(loves/ loved)​
helppppp pleaseee tap or click picture if needed​
Given the exponential growth function f ( x ) = 75 ( 1.02 ) x f ( x ) = 75 ( 1.02 ) x What is the initial value of the function? What is the growth factor, or g