kwbarajas
kwbarajas kwbarajas
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

When finding unit prices what goes in the numerator?
1 unit
The cost
The item

Respuesta :

simone7588
simone7588 simone7588
  • 02-03-2021

Answer:

Cost

Step-by-step explanation:

price/cost goes first

Answer Link
rw5zy4hug6
rw5zy4hug6 rw5zy4hug6
  • 02-03-2021
The cost I’m pretty sure.
Answer Link

Otras preguntas

a bottle of orange juice is 750 mg and cranberry juice has 135 mg how many juice per serving
What idea states that the use or disuse of a body part can result in traits that can be passed on to offspring?
Determine whether the equation below has a one solutions, no solutions, or an infinite number of solutions. Afterwards, determine two values of xx that support
F(x)=x+3 and g(x)=x^2-2
Plzz help,i will mark you as brainlist​
A family in which the husband, wife, or both, bring children from previous marriages into a new family is known as a: single-parent family. binuclear family. nu
find the measures of two supplementary angles if their measures are the given ratio 2:3
PLEASEEE ANSWER D: List all groups who were permitted to vote in colonial elections?
5. Which equation has no solution A. 9x-9=11x-2x-9 B. 7x-30=x-6(x-5) C.-5X-9= 2x+9-7x D. 7X-6=x-6(x-5)​
what is the missing number if the mean is 27? 25,29,23,26...