happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Which pair of ancient civilizations were ruled by dynasties?
Read the excerpt from "The Tell-Tale Heart". TRUE!—nervous—very, very dreadfully nervous I had been and am; but why will you say that I am mad? The disease had
Identify the sample space of drawing a club out of a deck of 52 cards
What is the difference between business strategies and business models? A. Business strategies incorporate forms of traditional business advertising, while b
Which answer is an example of figurative language? A- The tide will be rising by the time we get to the dock. B- The wind and tide will be tough to work with
In the triangle below, what ratio is cotθ? 12 over 13 5 over 13 5 over 12 12 over 5
compare how ones social status affected his or her opportunities in ancient greece and rome?
Why Is the product of 3/5 and 250 smaller than 250?
what is the vertex of the equation x2-3x=10
PLEASE HELP!!!!! Triangle ABC is located at A (-4, 5), B (-4, -1), and C (-1, 1) and is translated 3 units to the left and 2 units down. The translation of the