Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

His disease is one of the main causes of death all over the world. It the primary cause of Coronary Artery Disease (CAD). This leads to further complications, l
One of the limiting factors in human physical performance is the amount of oxygen that is absorbed by the muscles from the bloodstream. Accordingly, entrepreneu
Who serves as a primary connection between the population and the criminal justice system? a Police b Courts c Probation d Juries
When you are looking for information on Wikipedia
Which groups of people in the polis were not allowed citizenship?
When will hydrogen bonding occur?
Which of the following battles marks the turning point of World War II in the Pacific Theater? A. Iwo Jima B. Okinawa C. Pearl Harbor D. Midway
what is the slope of a line (-4,2) and (6,-3)
12. Which of the following words is most likely to carry a connotation? A. Walk B. Stand C. Run D. Stride
Maria said 7•3=21.Connie said 3•7=21.Who is correct? Explain.