auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

A falcon flew 70 miles in 3 hours. What was the speed of the falcon? speed = 1 mile = 1609 meters
Give three examples when people take out a loan or use credit​
The two-way table shows the medal count for the top-performing countries in the 2012 Summer Olympics. A 5-column table has 5 rows. The first column has entries
0.1 dm³ of argon contains x atoms .How many atoms are there in 0.2 dm³ of hydrogen gas under the same conditions?A. )×/2B.)2xC.)4x​
In 2013 the world consumption of oil was estimated at 3.3 ´ 1010 barrels per year. The world reserves of oil in 2013 were estimated as 1.324 ´ 1012 barrels. Est
A local dental partnership has been liquidated and the final capital balances are: Atkinson, capital (40% of all profits and losses) . . . . . . . . $ 70,000 Ka
What do you think about the Great Pacific Garbage Patch
If f(x) and it’s inverse function, f^-1(x), are, both plotted on the same coordinate plane, what is their point of intersection
Write a flowchart and C code for a program that does the following: Within main(), it asks for the user's annual income. Within main(), it calls a function call
which metals have similar chemical properties