tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Escriba un párrafo corto que explique la idea central del artículo. Use al menos dos detalles del artículo para apoyar su respuesta. Article: morir de hombre: ¿
How many triangles can be constructed with angles measuring 50º, 90º, and 40º?
Please help!!!!!!!!!!!!!!
What are Earthworks? a. artistic pieces that involve materials from nature b. artistic pieces that involve preserving an area in danger c. artistic pieces that
What are the solutions of 4x2 - 16X = 16x - 39
The margins of parietal boneA) frontalB) occipitalC) sagittalD) squamousE) temporal​
6th grade math help me pleaseee
The diagram above illustrates a type of plate boundary. Which crustal feature is most likely to form at this type of boundary? A.Trench B.Ridges C.Tsunami D.Ear
HMH once upon a time anwsers
What is the simplified version of 9 (-5x +8)