kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

what are three characteristics of the Great Wall of China
what is the purpose of the mantra during meditation? A.) it allows you to concentrate on one peaceful sound b.) it lets everyone know you're meditating c.) to
Prime factor tree of 385
In 1930, Congress passed the ____ to protect domestic industries from foreign imports. HoovervillesTwenty-first Amendmentbusiness cycleDust BowlBonus ArmyDow Jo
i need to write a factual and fictional story about a snow leopard.any ideas
What is 4a to the zero power times 7a to the negative 4 the power?
what percent of 64 million is 25 million
Please someone can check out if my answers are correct. Thanks
A person practices Hinduism would most likely 1.believe the Vedas are scared 2.worship in a synagogue 3.pray facing Mecca 4. Make a pilgrimage to Jerusalem
Felicia's mother is four times as old as Felicia in 16 years her mother will be twice or age how old is Felisha now