amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

which person is automatically a U.S. citizen by birth?
PLEASE HELP! IM ON TIMER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The two horses had just lain down when a brood of ducklings which had lost their mother filed into the barn, cheep
which best describes a population?
A small cork with an excess charge of +6.0µC is placed 0.12 m from another cork, which carries a charge of -4.3µC. A) what is the magnitude of the eletric force
What is the definition of physical activity? A. a movement that stimulates your respiratory system B. a movement that causes perspiration C. a movement that
Five paragraph essay about a bad day
What does filch mean plz help
Identify the volume and surface area of the hemisphere in terms of π. HELP ASAP!! I do not understand! I will mark brainliest if you are correct!!
In an experiment you are asked to react hydrochloric acid with sodium hydroxide. When measuring the volume of the reactants, which instrument would give the gre
A quadratic equation has the zeros -3 amd 6. Can the quadratic equation be the given equation? A. (2x + 6)(x - 6) =0. Yes or no B. (6x - 1)(x + 3) =0. Yes or no