koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué actividades puedes hacer para fortalecer tu capacidad para regular tus emociones? Elige una de ellas y practica la actividad que más te guste.
A kayak on a lake is moving at a constant speed of 4.1 m/s in a direction 41.6° north of west. After 10 min, find the following.(a) how far west the kayak has t
Evaluate k ^5 · m If k=2 and m=5
The Ideal selling price for a certain car is $26,000. The make a good deal app indicates that local prices could vary by 6 percent. What is the lowest price you
x+6/4 + x-3/5 = 5x-4/8​
What is Opposite of courage
by which when 625 is divided , will make the quotient a perfect cube​
According to Stearn, why should history be studied?
a large building that has small apartments or rooms for rent; usually overcrowded and sometimes lacked clean running water; they were usually found in ethnic g
Solve the system of equations below.