BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Who is going to win the election and ruin America ? Trump or Clinton
Which lines from “The Raven” by Edgar Allan Poe show that the speaker has lost hope of ever being able to move on and recover from the pain of losing Lenore? To
Write a real world problem that involves a percent.
What kind of figurative language is used in these lines? Then haste thee, Time--'tis kindness all... Thou flirts and bear'st away our woes.
sunlight travels 150,000,000 km from the sun to the earth because of?
an ant on a picnic table travels 15 cm east then 25 cm north what is the magnitude of the ants displacement relative to its original position. pleaseeee help
Explain how the Nazis and the Khmer Rouge each rose to power.
During the third crusade, he turned back to seize english lands in france a. first crusade b. second crusade c. third crusade d. king philip the second e.
How can you compare 7/10 and 1/2 without using a model
Walter buys a bus pass for $30.00 every time he rides the bus, money is deducted from the value of the pass. he rode the bus 12 times and $24.00 was deducted f