Seudónimo
Seudónimo
14-11-2016
Mathematics
contestada
HELP ME PLZ THIS IS HARD FOR MEEEEE thx!!!
Respuesta :
hannahh2915
hannahh2915
14-11-2016
It would cost $10.50 for 4 hours. $5.50= 2 hours and $2.50= per hour after two so 5.50+2.50+2.50 = $10.50
Answer Link
Аноним
Аноним
15-11-2016
$5.50 per hour x 2 hours + $2.50 per hours x 2hours
So the answer is $16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
a line has a gradient of 4 and passes through the post (1,7). what is the equation?
Cole and Rose are comparing their heights. Cole is 1.7 meters tall, Rose is 20 centimeters shorter than Cloe. What is Rose's height in centimeters? i need this
Pregnancy is a life-changing event. Sexually transmitted diseases (STDs) – and there are now more than 20 – can rob you of your health and even your life. Con
An Indiana corn grower has 1000 bushels of corn that are to be divided between markets in Indianapolis and fort Wayne. These two markets need at least 100 bushe
Omnivores can eat plants and can also eat meat. Because they can eat meat, they are considered what type of consumer?
A machine can never be 100% efficient because some work is always lost due to which factor? A.friction B.gravity C.static D.input force
What is the factored form of the binomial expansion 125x^3 + 525x^2 + 735x + 343?
Use the substitution method to solve the system of equations. choose the correct ordered pair.
You are told that one of the internal angles of a parallelogram is 54 degrees. This means at least one other angle must be equal to
Please answer this correctly