Seudónimo Seudónimo
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with my math

please help with my math class=

Respuesta :

krii82
krii82 krii82
  • 11-03-2021
$1.44

each one cost 0.24
0.24 x 6 = 1.44
Answer Link
babaghanoush
babaghanoush babaghanoush
  • 11-03-2021

Answer:

your answer would be 1.44

Step-by-step explanation:

you would do

$0.96 divided by 4 is 0.24

0.24 times 6 is 1.44

 

Answer Link

Otras preguntas

connie has 20 coins, all of which are nickels or dimes. she has a total of $1.25. how many nickels does connie have.
If the United States were to export more of its supply of natural gas, what would happen to the price of natural gas in the United States? Please provide an exp
if the value of the US dollar raises or falls in relation to other currencies how will the economy be affected sort each effect into the category where it fits
A population culture begins with 15 strands of bacteria and then doubles every 4 hours. This can be modeled by 15(2)^t/4, where t is time in hours. How many str
Use the following decay curve for iodine-131 to answer problems a to c: (5.4) a. Complete the values for the mass of radioactive iodine-131 on the vertical axis
factor x^2 + 12x + 36
Vernon weighs 160 pounds. Hank weighs 85% as much as Vernon. How many pounds does Hank weigh
Which ratio is equal to 3:5 A. 12:25 B. 12:20 C. 15:20 D. 12:15
toolbar can be removed from -menu​
What was the demesne?