Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

2. How will the alleles for these traits assort into the gametes that each parent might produce? (Hint: For a reminder on how alleles sort independently into ga
Which of these terms is interchangeable with atmosphere? setting tone mood all of these none of these
this 1863 poster is recruiting african americans to help
SOMEONE PLEASE HELP ME??
Do you (informal) open the book? ¿Abres el libro? ¿Abro el libro? ¿Abre el libro? ¿Abren el libro?
Who was the man who wrote the Declaration of Independence? George Washington Benjamin Franklin Thomas Jefferson
4(3x+2)-x as no real solution
Which is the correct coefficient matrix for this system? 3x + 4y = 12 - x - 6y = 10
Compare pollution problems of today with those of the Middle Ages, please make it a paragraph at least.
Is this grammar correct? A ella le gustan los deportes.