Emilylambert35 Emilylambert35
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A construction company purchased 96 boxes of bolts. Each box costs $23. How much did the bolts cost the construction company?
how do I work this out
​

Respuesta :

oliviabower987 oliviabower987
  • 11-03-2021
you wanna do 96 dived by 23 but if you do 24 instead the answer should be 4
Answer Link

Otras preguntas

What TWO things affect the gravitational force acting on an object?
find the diagonal of a square with a perimeter of 28 inches
2x-y=4 find the slope of the graph
A system of linear equations in two variables can have _____ solutions
HELP PLEASE!! Give an example of two irrational numbers whose product is an irrational number. AND Give an example of two irrational numbers whose product is a
Complete the following item based on the given information. The volume of a box(V) varies directly with its length(l). Using k for the constant of proportionali
Help please 2y-5x=-1, x=2y+5
all the processes that form mountain ranges are known as
Find the value of sec 38 ° to 4 decimal places. a. 1.6243 b. 0.7880 c. 0.6157 d. 1.2690
1. Find the slope of the line that passes through the points (-3, -5) and (3, 2).