joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

Vaccines work by ________. A) boosting innate immunity with cytokines B) priming the adaptive immunity with a relatively harmless primary exposure C) providing
Students hypothesized that adding ______________to a sixth test tube would produce the greatest amount of carbon dioxide
is 100 a perfect square, cube, both, or neither
Why is pollen needed in plant reproduction? A.fertilization takes place in the pollen B.pollen contains the egg cell C.pollen contains the sperm cell D.egg cell
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLEST Essay Note: Your teacher will grade your response to ensure you recieve proper credit for your answer. 6. The shape belo
Aisha, an experienced project manager, has successfully managed many new build-outs of office space for her east coast company. Her manager announced today that
Maliya divides a number line from 0 to 1 into 6 equal lengths. What unit fraction represents each equal length? What should Maliya label the tick mark just to t
What value of t is a solution to this equation?[tex]\frac{t}{2} -16=-18[/tex]
The stock of business adventures sells for $40 a share. Its likely dividend payout and end-of-year price depend on the state of the economy by the end of the ye
Solve equation. Verify answer 14=-2w