yasinrecoveryemail yasinrecoveryemail
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

I’m having trouble on number 4

Im having trouble on number 4 class=

Respuesta :

h4M63Rger
h4M63Rger h4M63Rger
  • 14-03-2021
A) the graph shows the cost is $ per gallon
B) 1 gal costs 4$ that means
0,5 (1/2) gal = 2 $ *divided by 2*
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with this question
How do you find Net Force?
HELP ME PLZZ I NEED HELP
What did Josie's doctor use to test her eyes? What is Josie's diagnosis? Josie has started having trouble reading the board in her classroom, but can read book
Describe the weather factors that are important in determining where plants and animals can exist in an area.
What Impact did the Great War have on Russia and the creation of the Soviet Union?
-5 + x =3 solve for x PLEASE HELP ME ASAP
what are the main features of the weatern coastal plains​
URGENT ! 75 points and BRAINLIEST! After reading this article ( I attached the photo), answer : •Differences between free diving and scuba diving ( 2 differen
Charlene and Gary want to make perfume. In order to get the right balance of ingredients for their tastes they bought 2 ounces of rose oil at $4.96 per ounce, 5