layla361 layla361
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mugs cost $5 each and sell for $20 each. Find the markup.

Respuesta :

brianacanchola83
brianacanchola83 brianacanchola83
  • 15-03-2021
The answer to this is 15
Answer Link

Otras preguntas

2x - 3y = -2 what is the slope and y-intercept and also x + 2y = 1 what is the slope and y-intercept just those 2
Which events are associated with convergent boundaries? Check all that apply. formation of island chains creation of mid-ocean ridges creation of new mountains
What is a change in a substance that does not involve the identity of the substance
How can temperature affect enzyme reaction rates and why ?
In a parliamentary form of government, the prime minister is usually chosen by the A. voters B. legislature C. central committee D. president
Matthew paid $5 for 8 toothbrushes. Jon paid $18 for 25 toothbrushes. Find the unit cost to determine how much each person paid per toothbrush.
what is a ".DOG" file and what does it do, i've googled it but i'd like a more indepth explanation.
E risk of contracting HIV by injecting drugs with infected needles is just one of the many possible consequences of drug abuse. But did you know that several ot
What does it mean to transform the graph of a function
ignore a and b i need help on c