Briannavaldez671 Briannavaldez671
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price if a dozen apples cost $4.80​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2021

Answer:

0.40 cens

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

As the driver closed the door upon us, I heard him whisper to the three countrymen, "How do you suppose a fellow feels shut up in the cage with a she tiger?" W
Use the drop-down menus to correctly identify the type of stress associated with each type of plate boundary. Divergent plate boundary: Transform plate bound
Find the area of the triangle round all values to the tenths
Use the Fundamental Counting Principle to find the total number of possible outcomes. Appetizer: nachos, soup, spinach dip, salad, fruit. Entrée: chicken, beef,
8. Most human genetic disorders are of what inheritance type?​
Which factor determines the type of federal tax form you must complete
Which contribution to Roman society did Virgil make? (4 points) He wrote the Odyssey. He wrote the Aeneid. He recited Roman laws. He built the Pantheon.
What is the measure of the radius of the cone in the diagram below? A) 3 cm B) 4 cm C) 6 cm D) 8 cm
I’LL GIVE YOU BRAINLIST !! * have to get it right * Find the slope of the line represented in the table.
Which of the following is the BEST reason to use cash for making purchases? A. Splitting bills with friends is easier. B. Keeping track of how much you have spe