sewenger sewenger
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of honey cost $2.50 what will be the cost for 2 ounces?

Respuesta :

kaydriaunnagraham74 kaydriaunnagraham74
  • 15-03-2021

Answer:

50cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Problem: Use a graphing calculator to find the equation of the line of best fit for the data below. Let x = 0 represent 1980, x = 10 represent 1990, x = 15 re
Which of the following is true about the function shown below?A.The function is linear.B.The function has a y-intercept of (0, 2).C.The function containts the p
Which statement describes the main impact of the voyages of Bartolomeu Dias and Vasco da Gama? They demonstrated that it was easier to reach Asia by land than b
A yearbook printer charges based on the number of pages printed. Here is a table that shows the cost of some recent yearbooks. Number of pages 50 100 150 2
A line passes through the points (-1,-4) and (-2,0). What is the equation of this line?
water was leaking from a faucet at a rate of 1.5 gallons every 5 minutes if it took 18 minutes to stop the leak how much water was wasted
Please help with number 8
Une las parejas. 1. ¿Se siente mejor? I felt at ease. 2. ¿Se sintieron mejor? Did they feel better? 3. Me sentía mejor. We are feeling well. 4. Nosotros nos
What Percentage did you tip if your lunch was $10 and you left $2
write the first 10 multiples of 3