Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

m<13=(3x-18)° m<4=(5y+2)°
Every day you have the opportunity to read French on products used in the United States. Look at the list of products and choose which one would have French on
A gas tank holds 50L. If the density of gasoline is 0.7g/ml, how much mass will the tank of gas have?
Which is the most accurate description of ionic and covalent bonding?
please help me ill mark brainliest
Since september 11, 2001, which agency is considered the main federal investigative agency for terrorism? a. secret service b. dea c. fbi d. u.s. marshals
If you drop a silver dollar off a building and it hits the ground in 10 seconds, how fast was the coin going just before?
What does it mean to see through the immaigrates eyes
Which set of values represents standard pressure and standard temperature
There are 691 students at Palmer Elementary School and 1,293 students at Palmer Middle School. About how many students are there in all at both school?