Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is an introduction given before a piece of music that is perforned to indicate the tempo
Mark each statement if it was a factor in the decline of Sumer. A. Nomads invaded Sumerian city-states. B. Salinization of the soil occurred. C. The cultivated
an adult polar bear walks at an average of 5 kilometers per hour. write an equation to find k, the number of kilometers a polar bear can walk in h hours
how did ordinary citizens play a role in spartan oligarchy?
List two forms of propaganda that Adolf Hitler used. Describe how they were effective.
an adult polar bear walks at an average of 5 kilometers per hour. write an equation to find k, the number of kilometers a polar bear can walk in h hours
atoms often lose protons but seldom lose or gain electrons
the flight lasted for 12 seconds at an average speed of 10 feet per second. the ratio of the airplanes wingspan to the distance flown was 1:3 what was the wings
After doing the flame test, what can you infer about the different coloured flames produced by different elements?
Jacinta is working on a jigsaw puzzle that has 403 pieces. She has completed 1/4 of the puzzle. About how many pieces has she placed in the puzzle