Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

how can i answer it
Sketch a cross-section of a hydraulic cylinder and piston.​
The outbreak of the second world war had a positive impact on the rise of African Nationalism.​
Chemists define the acidity of a liquid using a pH scale, with 10 [ ] − + = H pH , where [H+] is the concentration of Hydrogen ions in moles/Litre. What is th
To estimate the number of bass in a lake, a biologist catches and tags 24 bass. Several weeks later, the biologist catches a new sample of 32 bass and finds tha
What does it mean to be a 6 cylinder engine?
Let A = [-13 -10 30 0 -3 0 -4 -4 9] Find an invertible matrix P and a diagonal matrix D such that D = P-1AP. P = D =
Help me pls before Monday
Theories of self-esteem
How does The Interesting Narrative of the Life of Olaudah Equiano differ from The Diary of Samuel Pepys?BIU X2 X2 15px