BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

How many centimeters are equal to 7 meters? Enter your answer in the box.
I think of a number, I subtract 10 and add 2 . My answer is 20, What was my number​
Mr. Randall walks out to the baseball field to watch his son Terry practice with the school team. Mr. Randall sees that the baseball coach has several stations
The steam engine in a train heats water until it becomes steam. The steam pushes pistons to move the train. The train is changing _____ energy into _______ ener
I”this is what it means to say Phoenix, Arizona,” how does victor thank Thomas for the trip?
Which of these strategies would eliminate a variable in the system of equations? 2x — бу = 6 6x – 4y = 2
PLLEASEEE HELPPP!!! ILL BRAINLIST. 2) Using Pythagoras’ Theorem, which is the correct statement (A, B or C) that describes the relationship between the three si
What two species work together and against each other?
Pls answer the 4 equations for the graph.
Which front would you possibly see heavy rain or snow fall?